Birleşik Kıbrıs Partisi Genel Başkanı İzzet İzcan, haklarında yolsuzluk dosyaları bulunan milletvekillerinin dokunulmazlıklarının kaldırılmasını talep etti. “ Daha ne bekliyorsunuz ? “ diye soran İzzet İzcan, “ Yaşananların tek sorumlusu ülkeyi yönettiğini iddia edenlerdir “ dedi.
Toplam kaç sahte diploma verdiniz?
“ Kıbrıs Toplum Sağlık Bilimleri Üniversitesi’nin Genel Sekreteri Serdal Gündüz, 600’ü aşkın sahte diploma verdiklerini itiraf ettikten sonra, diğer üniversiteler kaç sahte diploma vermiştir ? “ diye soran İzzet İzcan, hükümetin derhal istifa ederek temiz eller operasyonunun başlatılması çağrısında bulundu.
Sorumlular hesap vermelidir.
“ Sorumlular en alttan en üste kadar hesap vermelidir “ diyen BKP Genel Başkanı İzzet İzcan, “ Hala daha milletin vekili diye ortada gezinmeniz siyasi etiğe aykırıdır “ dedi.
Üniversite sektörünün baştan aşağı masaya yatırılmasının gerekli olduğunu dile getiren İzzet İzcan, yaşananları YÖK’e ihale ederek işin içinden çıkılamayacağını belirtti.
İnsan kaçakçılığı yapıyorsunuz.
Olayların diploma yolsuzluğunun ötesine geçtiğini belirten İzzet İzcan, “ 30 bin kayıp öğrenci nerdedir ? “ diye sorarak, birtakım eğitim kurum ve kuruluşların insan kaçakçılığı yaptığını ve yaşananlardan siyasi iktidarın sorumlu olduğunu vurguladı.