Birleşik Kıbrıs Partisi Genel Başkanı İzzet İzcan, ülkede ekonomik yıkım yaşandığını belirterek, bu yıkımın Türkiye’deki AKP iktidarının yanlış ekonomik kararlarından kaynaklandığını vurguladı.
“Türkiye, Kuzey Kıbrıs’taki iktidarını, buradaki yerli işbirlikçileri aracılığı ile hayata geçirmektedir” diyen İzzet İzcan, bu kesimlere verilecek en güzel cevabın, milletvekilliği seçimlerini güçlü bir şekilde boykot etmekten geçtiğini belirtti.
BKP’nin de içinde bulunduğu Boykot Platformu’nun ülke genelinde aktif boykot faaliyetlerine başladığını dile getiren İzzet İzcan, rejime karşı yapılacak güçlü boykot, dünyanın, Kıbrıs’ta olup biteni görmesini sağlayacağını, federal çözüm mücadelesini ileriye taşıyarak, özgür, bağımsız bir Kıbrıs yaratmaya katkı yapacağını vurguladı.
Yıllar var oynanan demokrasicilik oyununun, sorunları çözmek bir yana, Kıbrıs Türk toplumunun kimlik ve varlığını yok ettiğini belirten BKP Genel Başkanı İzzet İzcan, bu kavgayı sokak ve uluslararası platformlarda vereceklerini vurguladı.
“Bizim rakiplerimiz, federal çözümü savunduğunu söyleyen güçler değil, rejimdir” diyen İzzet İzcan, halkımızı boykot mücadelesine katılmaya çağırdı.