Birleşik Kıbrıs Partisi Genel Başkanı İzzet İzcan, Faiz Sucuoğlunun sunduğu kabine listesinde, Sunat Atun dışında kimsenin değiştirilmemesinin, Faiz Sucuoğlunun acizliğini ortaya koyduğunu söyledi.
“ Bu kadar gürültüden sonra, adeta dağ fare doğurdu “ diyen İzzet İzcan, halkı hükümetçilik oynayarak kandırmakla, hiçbir yere varılamayacağını belirtti.
Yeni kabine listesini hazırlarken Ankaradan onay aldınız mı ? diye soran, Birleşik Kıbrıs Partisi Genel Başkanı İzzet İzcan, “ Kendi kendinizi düşürdüğünüz bu utanılacak durumun ayıbı size aittir “ dedi.
Kıbrıs Türk Toplumunun kukla bir yönetim altında ezildiğini, iğneden ipliğe her şeye % 300 zam yapılırken, halkın alım gücünün gerilediğini dile getiren İzzet İzcan, “ Kuzey Kıbrıs, Afrika ülkelerinin gerisine taşınmış ve halkımız açlık sınırının altında yaşamaya mahkum edilmiştir “ dedi.
Elektrik, alkol ve diğer temel ihtiyaç maddelerine yapılan astronomik zamlar ne olacak ? diye soran BKP Genel Başkanı İzzet İzcan, hükümete, şov yapmaktan vazgeçmeleri çağrısında bulundu.