Birleşik Kıbrıs partisi Genel Başkanı İzzet İzcan, Mart ayı elektrik faturalarının vatandaşın eline ulaşması ile % 300’lük zam yaşandığı gerçeğinin görüldüğünü belirterek, halkın büyük bir şok içerisinde olduğunu vurguladı.
Başbakan Faiz Sucuoğlu’nun zammı kendi yapmamış gibi, faturaları Mart ayının soğuk geçmesine bağlayarak, zammı yeniden değerlendireceklerini açıklamasının halkla alay etmek olduğunu dile getiren İzcan, “Peki akaryakıta, temel gıda maddelerine, alkollü içeceklere yaptığınız % 300 zamları da değerlendirecek misiniz?” diye sordu.
“Siz ne yaptığını bilmeyen, şaşkın bir hükümetsiniz” diyen BKP Genel Başkanı İzzet İzcan, “Yıllık gerçek enflasyonun % 100 aştığı, halkın %60’nın gelirlerinin giderleri karşılamadığı bu ülkede, halkla alay ederek, hükümetçilik oynayamazsınız” dedi.
“Derhal, vergileri fonları düşürün, müşavirlik ve buna benzer savurganlıklardan vaz geçerek, piyasaları canlandırın” çağrısında bulunan İzzet İzcan, TL kullanımının devam ettiği ve üretimin olmadığı bir yerde ekonomik istikrarın sağlanamayacağını vurguladı.