Birleşik Kıbrıs Partisi Genel Başkanı İzzet İzcan, Türkiye’deki AKP iktidarının İstanbul Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nu 2 yıl 7 ay hapse mahkum ederek, siyaset yasağı ile cezalandırmasının, Erdoğan iktidarının despot bir tavrı olarak değerlendirdi.
Türkiye totaliter bir rejime dönüşmüştür.
İzzet İzcan, “ Suni islama dayalı bir islam cumhuriyeti kurma peşinde olan Erdoğan iktidarı, güçler ayrılığını yok etmiş, aldırdığı anti-demokratik kararlarla Türkiye’yi totaliter bir rejime dönüştürmüştür “ dedi.
UBP-DP-YDP hükümetini uyanmaya davet ediyoruz.
Kıbrıs’ta AKP’ye yağ çekerek, onun izinde giden UBP-DP-YDP hükümetini gözlerini açıp uyanmaya davet eden İzzet İzcan, kendi ülkesini yaşanmaz hale dönüştüren Erdoğan iktidarının, Kıbrıs’ta neler yapabileceğini herkesin görerek, AKP’ye karşı tavır almalarını istedi.
Sizleri İttifak yaptığımız CTP listesindeki adaylara oy vermeye çağırıyoruz.
25 Aralık’ta gerçekleşecek yerel yönetim seçimlerle ilgili Fuat Oktay’a bağlı birimlerin Kuzey Kıbrıs’ta çalışmalar yaptığını belirten BKP Genel Başkanı İzzet İzcan, Kıbrıs Türk toplumunu kendi iradesine sahip çıkarak, ittifak yaptıkları CTP listesindeki adaylara destek olmaya çağırdı.
“ Belediyeleri batıran, yolsuzluk ve partizanlık yapan UBP-DP-YDP destekli statükocu adaylara oy vermeyin diyen İzzet İzcan, demokrasi, barış ve emek mücadelesini kararlılıkla sürdüreceklerini vurguladı.