BKP Genel Başkanı İzzet İzcan, Basın-Sen Başkanı, gazeteci Ali Kişmir’in düşüncelerinden ötürü Ağır Ceza Mahmekemesinde yargılanmasının kabul edilemez olduğunu vurguladı.
“ Kuzey Kıbrıs’taki asker ağırlıklı rejim, toplumu korkutma ve sindirme peşindedir “ diyen İzzet İzcan, “ Ali Kişmir yalnız değildir “ dedi.
Esas yargılanması gerekenler, Kıbrıs Türk toplumunun iradesine müdahale edenlerdir.
Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde başta TC Büyük Elçisi, Askeri yetkililer ve UBP Milletvekillerinin toplandıkları Beyaz evi, Genel eve benzetti diye, bir bardak suda fırtına kopartanların, aslında kendi işledikleri suçları örtbas etme çabası içinde olduklarını dile getiren İzzet İzcan, “ Esas yargılanması gereken Kıbrıs Türk toplumunun iradesine müdahale edenlerdir “ dedi.
Kukla rejimler yıkılmaya mahkumdur.
Kukla rejimlerin Karabağda olduğu gibi bir bir yıkıldığına dikkat çeken BKP Genel Başkanı İzzet İzcan, Kuzey Kıbrıs’ın demokratik bir hukuk devleti olmadığını ve yıkılmaya mahkum olduğunu vurguladı.
BKP’nin, demokrasi ve özgürlük mücadelesi veren tüm kesimlerin yanında durmaya devam edeceğini belirten İzzet İzcan, “ Ali Kişmir, çoğu kesimlerin cesaret edemediği bir gerçeği, rejimin yüzüne haykırmıştır “ dedi.