Birleşik Kıbrıs Partisi Genel Başkanı İzzet İzcan, Amerikan Emperyalizminin Orta Doğuda yürüttüğü kirli savaş politikaları ve Suriye’ye acımasızca saldırmasının kabul edilmez olduğunu belirtti.  ABD Cumhurbaşkanı Donalt Trump’ın çılgınca açıklamalarının “Kâr daha fazla kâr” hırsıyla hareket eden kapitalizmin gerçek yüzünü ortaya koyduğunu vurguladı.

Ülkeleri küçük küçük parçalara ayırarak, Büyük Ortadoğu projesini hayata geçirmeye çalışıyorlar.

“Savaş, Suriye’de kimyasal saldırıyı önlemek ve  bölgeye demokrasi getirmek için değil, petrol ve doğal gaz yataklarını kontrol etmek, emperyalistlerin stratejik çıkarlarını korumak için yapılmaktadır” diyen  BKP Genel Başkanı İzzet İzcan, “Ülkeleri küçük küçük parçalara ayırarak, Büyük Ortadoğu projesini hayata geçirmeye çalışıyorlar” dedi.

Kıbrıs halkının,  yaşam savaşı veren Suriye halkı ve ezilen tüm dünya halklarının yanında olmasının önemine vurgu yapan İzzet İzcan, “Kıbrıs’taki İngiliz Üslerinin, Suriye’ye karşı kullanılmasına izin verilmemelidir” dedi.

 

BKP, ezilen dünya halklarının yanında olmaya devam edecektir.

“Anglo Amerikan emperyalizmi, Kıbrıs’ta gerçekleştirdiği ‘Böl Yönet’ politikasını tüm Ortadoğu’da gerçekleştirme peşindedir” diyen BKP  Genel Başkanı İzzet İzcan, halkların kardeşliği temelinde ezilen halkların yanında durmaya devam edeceklerini vurguladı.