Birleşik Kıbrıs Partisi Genel Başkanı İzzet İzcan, ülkede kaos yaşandığını belirterek “1970’lerde, Türkiye’den hatırladığımız benzin ve gaz kuyruklarını sokaklarımızda görmek, yönetenler için büyük bir utanç kaynağıdır” dedi.
Parlamento ve hükümetin işlevini yitirdiği bir ortamda, muhalefet milletvekillerine Sine-i Millet’e dönün ve seçimin önünü açın çağrısında bulunan İzcan, mafyanın birbiriyle hesaplaştığı, şantaj videolarının ortalıkta dolaştığı bir ortamda “Daha ne bekliyorsunuz?” diye sordu.
“Barış, demokrasi ve hukuk devletine inanan tüm kesimlerin, bir araya gelmesi ve barış ittifakını oluşturması öncelikli görev olmalıdır” diyen BKP Genel Başkanı İzzet İzcan, “Sorunlar o kadar büyük ki, hiçbir partinin tek başına bunların altından kalkması mümkün değildir” dedi.
Önümüzdeki süreçte yapılması muhtemel seçimlerde, birlik olunmaması durumunda, her yanı kokuşmuş UBP ve yandaşlarının güçlenerek çıkması durumunda, bunun sorumluluğunun iş ve güç birliğini engelleyen kesimlerin omuzlarında olacağını dile getiren İzzet İzcan, “BKP, gelinen aşamada bu tarihi uyarıyı yapmayı görev bilmektedir” dedi.