Birleşik Kıbrıs Partisi Genel Başkanı İzzet İzcan, Cumhurbaşkanlığı seçimi sonuçlarının sol ve demokrasi güçlerinin birliğinin ne kadar önemli olduğunu gözler önüne serdiğini belirtti. “Türkiye’deki AKP hükümeti ve onun buradaki temsilcilerinin her türlü baskı ve yönlendirmesine rağmen, Kıbrıs Türk toplumu  iradesine sahip çıkmış ve kararlı bir duruş sergilemiştir” diyen İzzet İzcan, “ Önümüzdeki haftaya kadar yapılması gereken safları sıklaştırarak, kişisel kırgınlıkları bir tarafa bırakmaktır” dedi.

            Daha bir kararlılıkla sandığa gidelim.

            BKP Genel Başkanı İzzet İzcan, mücadelenin Kıbrıs Türk toplumunu yok etmek isteyenlerle, yurduna ve kimliğine sahip çıkanlar arasında olduğunu vurgulayarak, halkımıza daha bir kararlılıkla sandığa gitme çağrısında bulundu.

            BM Genel Sekreteri Antonio  Guterres’in ev sahipliğinde Kıbrıs sorununda uluslararası konferansın toplanmasının beklendiğini dile getiren BKP Genel Başkanı İzzet İzcan, “Mustafa Akıncı başkanlığında federal çözüm yanlısı bir ekibin Kıbrıs Türk toplumunu temsil etmesi, halkımız için büyük bir şanstır” dedi. 

            Halkımızı, geleceğine sahip çıkmaya çağırıyoruz.

            BKP’nin her zaman olduğu gibi barış, demokrasi ve özgürlüğün yanında durmaya devam edeceğini belirten İzzet İzcan, halkımızı kararlı bir şekilde sandığa gitmeye ve geleceğine sahip çıkmaya çağırdı.