Birleşik Kıbrıs Partisi Genel Başkanı İzzet İzcan, bir bakanlar kurulu değişikliğini dahi yapamayan Ersin Tatar hükümeti tarafından yönetilmenin, talihsizlik olduğunu belirtti.

Ülkeye yası dışı bir şekilde giriş yapan kafilenin ardından, hâlâ gerçeklerin ortaya çıkmadığını, ziyaretin turistik arazi seçimi ile ilgili yapıldığını, aracıların komisyon peşinde olduklarına dair ciddi iddialar bulunduğunu vurgulayan İzzet İzcan, Başbakan Ersin Tatar’ı kamuoyuna doyurucu açıklama yapmaya çağırdı.

Temiz toplum, temiz yönetim diye yola çıkanların, boğazlarına kadar bataklığa  battığına işaret eden BKP Genel Başkanı İzzet İzcan, “Yapacağınız en hayırlı iş, bir an önce tümünüzün istifa etmesidir” dedi.

“Uluslararası hukukun dışında suç cennetine dönüştürülen Kuzey Kıbrıs,  kirli işlerin döndüğü bir yere dönüştürülmüştür” diyen İzcan, “Tefecilik yapan bir takım patronların da bu işin içinde olduğu bilgisi kamuoyunda konuşulmaktadır” dedi.

Polis Genel Müdürlüğü ve Savcılığı göreve çağıran İzzet İzcan, “Halkı kandırıp olayları soğutmaya çalışanlar ciddi suç işlemektedirler” dedi.