Birleşik Kıbrıs Partisi Genel Başkanı İzzet İzcan, “Çeteleşme ve entrikalardan dolayı” istifa ettiğini açıklayan UBP Milletvekili Hüseyin Özgürgün’ün istifasının, Meclis tarafından kabul edilmesi çağrısında bulundu.

“6 aydan uzun bir süre Meclis oturumlarına katılmayan ve yaşamını İstanbul’da sürdüren Hüseyin Özgürgün’ün,  bu toplumun vergileriyle beslenip İstanbul’da sefa sürmesi kabul edilemez” diyen İzzet İzcan, “Halka gelince para yok diyenler, 6 aydır Mecliste ağızlarını açıp tek kelime etmemişlerdir” dedi.

Mecliste temsil edilen tüm partilerin suçlu ve sorumlu olduğunu dile getiren İzzet İzcan, UBP ve DP’nin, Mecliste Hüseyin Özgürgün’ün Milletvekilliğinin düşürülmesine karşı çıkacaklarını açıklamalarının tam bir aymazlık olduğunu vurguladı. Hüseyin Özgürgün’ün “Çeteleşme ve entrika içinde olmakla suçladığı  UBP’li Milletvekili arkadaşlarının ne tür entrikalara karıştıkları ortaya çıkmalıdır” diyen BKP Genel Başkanı İzzet İzcan, Hüseyin Özgürgün’ü detaylı açıklama yapmaya çağırdı.

Hüseyin Özgürgün hakkındaki yargı sürecinin ilerletilip sonuçlandırılması çağrısında bulunan BKP Genel Başkanı İzzet İzcan, “Yolsuzluk ve partizanlık batağına batanlar, kendileri ile birlikte Hüseyin Özgürgün’ü de aklamaya  çalışıyorlar” dedi.

BKP Genel Başkanı İzzet İzcan, Mecliste temsil edilen muhalefet partileri ve HP’ye çağrıda bulaunarak, “UBP ve DP’nin hırsızlık ve yolsuzluklarına daha fazla ortak olmayın” dedi.