Birleşik Kıbrıs Partisi Genel Başkanı İzzet İzcan, Cumhurbaşkanı Ersin Tatar’ın, Kıbrıs’ta federal çözümü görüşmeyeceğini açıklamasının kabul edilmez olduğunu belirtti.

          “Sn. Tatar BM temsilcisi bayan Lute’a,  açık biçimde BM parametreleri temelinde bir çözümü kabul etmeyeceğini, iki devletli çözüm adı altında ilhakı talep ettiğini söylemiştir” diyen İzzet İzcan, Kıbrıs Türk toplumunu, dünyada yalnızlaştıracak bu davranışın, macera peşinde koşmaktan başka bir şey olmadığını vurguladı.

         Sn: Tatar seçilmiş olsa bile meşru değildir.

         “Şimdi Sn. Ersin Tatar’ın, zorla Cumhurbaşkanlığı koltuğuna neden  oturtulduğu anlaşılmaktadır” diyen BKP Genel Başkanı İzzet İzcan, “Sn. Tatar seçilmiş olsa bile meşru değildir ve Kıbrıs Türk toplumunun iradesini temsil etmemektedir” dedi.

         Türkiye’deki AKP iktidarı, izlediği gerginliğe dayalı dış politikasını, Kıbrıs’ta da uygulamaya çalışmakta olduğunu dile getiren BKP Genel Başkanı İzzet İzcan, “Türkiye’de olduğu gibi, burada da bu politikanın başarı şansı yoktur” dedi.

         Saraylar onlarınsa meydanlar bizimdir.

         “Saraylar onlarınsa meydanlar da bizimdir” diyen İzzet İzcan, çözüm ve barış yanlılarının, ilhakçı siyasetlere boyun eğmeyeceğini vurguladı.