Birleşik Kıbrıs Partisi Genel Başkanı İzzet İzcan, Meclisteki Milletvekilliği görevinden istifa eden Hüseyin Özgürgün’ün istifasının,  KKTC Meclisi tarafından kabul edilmeyişinin skandal olarak tarihe geçeceğini belirtti.

            Böyle bir şey dünyada görülmüş değildir.

            “Böyle bir şey dünyada görülmüş değildir” diyen İzzet İzcan, uzun bir süreden beri İstanbul’da yaşayan Hüseyin Özgürgün’ün,  KKTC maliyesinden maaş çektiğini, yüzlerce milyon maaş çeken Hüseyin Özgürgün’ün, Kıbrıslı Türk vergi yükümlülerinin kaynaklarını tükettiğini,  bunun siyasi ahlaka uymadığını vurguladı.

            Yaşananları utanç ve ibretle izliyoruz.

            “Yaşananların sorumluluğu, Hüseyin Özgürgün’ün istifasını kabul etmeyen milletvekillerinin omuzlarındadır” diyen BKP Genel Başkanı İzzet İzcan, “Fakire, dar gelirliye gelince para yok diyenler, kendi yandaşlarına cömertçe davranıyorlar” diyen İzzet İzcan, “Yaşananları utanç ve ibretle izliyoruz” dedi.

            Tüm milletvekillerinin mal beyanı açılıp incelenmelidir.

            Tüm milletvekillerinin mal beyanlarının açılıp incelenmesini talep eden İzzet İzcan, “Bunu yapmıyorsanız en az Hüseyin Özgürgün kadar sizler de sorumlu ve suçlusunuz” dedi.