Birleşik Kıbrıs Partisi Genel Başkanı İzzet İzcan, Kıbrıs Türk Elektrik Kurumu ve Kooperatif süt fabrikasında yaşananların, sömürüden yana olan UBP-HP hükümetinin karakterini ortaya koyduğunu vurguladı. KIB-TEK’in 900 Milyon TL alacağı bulunurken, 300 Milyon TL’lik borç batağı içinde kıvrandığını dile getiren İzzet İzcan, bunun faturasının ise borcunu düzenli ödeyen halka çıkarıldığını belirterek, “Halkın malı dedikleri KIB-TEK aslında borcunu ödemeyen bir avuç vurguncunun malı olmuştur” dedi.

EL-SEN’in borcunu ödemeyen sermaye ve devletin  elektriğini kesmesini destekliyoruz.

EL-SEN’in bilinçli olarak borcunu ödemeyen devlet ve sermaye kesiminin elektriklerini kesmesini desteklediklerini dile getiren BKP Genel Başkanı İzzet İzcan,  KIB-TEK yönetiminin, bunu yapanları polise vermesi ve işten atmakla tehdit etmesinin kabul edilemez olduğunu vurguladı.

Halkın malı olan kurumlar halka hizmet etmelidir.

UBP-HP hükümetinin ayni zihniyetle KOOP-SÜT’e de müdahale ettiğini, baskı ile oradaki yöneticileri görevden almaya çalıştığını dile getiren İzzet İzcan, “Halkın malı olan kurumlar halka hizmet etmeli ve demokratik şekilde yönetilmelidir” dedi.

“BKP, üretimden gelen  hakkını kullanan emekçilerle dayanışma içinde olmaya devam edecektir” diyen BKP Genel Başkanı İzzet İzcan, “Emek, barış ve özgürlük kavgası kararlılıkla sürdürülmelidir” dedi.