Birleşik Kıbrıs Partisi Genel Başkanı İzzet İzcan, KKTC’nin her şeyi ile iflas ettiğini belirterek, halktan yaratılan suni gündemlere itibar etmemesini istedi. Kıbrıslı Türklerin ekonomik yıkım yaşadığını, TL’nin kullanımı yüzünden korkunç bir pahalılık yaşandığını, hastahanelerde ilaç bulunmadığını, insanların temel ihtiyaçlarını karşılayamaz duruma düştüğünü belirten İzzet İzcan, seçim hükümeti ve buna benzer çalışmalarla halkı oyalayarak, hiçbir sonuç alınamayacağını vurguladı.
“Ankara’nın boyunduruğundan kurtulmak şarttır” diyen İzcan, oluşacak ortak muhalefet cephesinin ana ilkesinin bu olması gerektiğini belirtti.
KKTC’nin kendisinin sorunların ana kaynağı olduğunu dile getiren BKP Genel Başkanı İzzet İzcan, BM Güvenlik Konseyi kararlarının açık ve net biçimde KKTC’nin varlığını yasakladığını, uluslararası hukuku ret ederek hiçbir yere varılamayacağını vurguladı.
Kıbrıs’ın geleceğinin barış ve çözümde olduğunu belirten İzzet İzcan, “Bunu hayatta geçirmek, Kıbrıs Türkleri tükenişten kurtarmak için, rejim karşıtı en geniş birliği sağlamak BKP’nin öncelikli görevidir” dedi.