Sol Hareket, Birleşik Kıbrıs Partisi’ni ziyaret etti. Görüşmede, özellikle federal çözüm yanlısı kesimlerin iş ve güç birliği yapması konuları görüşüldü.
BKP Genel Başkanı İzzet İzcan, BKP’nin, ülkenin içinde bulunduğu günümüz koşullarında, federal çözüme inanan güçlerin ortak bir şemsiye altında toplanarak, birlikte mücadele etmesinin kaçınılmaz olduğunu vurguladı. “BKP, barış ittifakına hazırdır” diyen İzcan, “Hızlı hareket edilerek, ilhak tehlikesi karşısında dimdik durulmalı, ülkemizi ikiye ayıran dikenli teller sökülüp atılarak, yurdumuz yeniden bütünleştirilmelidir” dedi.
Kıbrıs Türk toplumunun yok sayıldığı bu koşullar altında, insanımıza sahip çıkmanın bir görev olduğunu dile getiren BKP Genel Başkanı İzzet İzcan, bu amaç için çalışan kesimlere teşekkür etti.
Sol Hareket Genel Sekreteri Abdullah Korkmazhan, ülkenin büyük bir yıkım yaşadığını, toplumsal muhalefetin bir araya gelmesi gerektiğini, var olan iş birliklerinde siyasi ayağın eksik olduğunu dile getirdi.
Sol Hareket’in, ortak bir muhalefet birliğinin oluşumuna önem verdiğini belirten Korkmazhan, siyasi örgütlerin birliğine inandıklarını ve bunun için çalışacaklarını vurguladı.