Boykot Platformu, Kıbrıs Türk Orta Eğitim Öğretmenler Sendikasını ziyaret etti. Görüşmede, KTOEÖS Başkanı Ozan Elmalı ve Yönetim Kurulu üyeleri ile BKP, YKP ve Federal Kıbrıs Hareketi yetkilileri hazır bulundu. Toplantıda, ülkenin içinde bulunduğu durum ve 23 Ocak milletvekilliği seçimlerinin neden boykot edilmesi konuları üzerinde duruldu.
BKP Genel Başkanı İzzet İzcan basına yaptığı açıklamada, boykotun bir uyanış, federal çözüm için safları sıklaştırma çağrısı olduğunu, mücadelenin 23 Ocak seçimlerinden sonra da kararlılıkla sürdürüleceğini söyledi.
Birlik, mücadele ve dayanışmanın kaçınılmaz olduğunu dile getiren İzcan, bu ateşkes düzenini kabul etmediklerini, rejime karşı verilen bu mücadelede kimseyi dışlamayacaklarını vurguladı.
Seçimlerin, bu düzeni iyileştirme ve içinde var olma kampanyasına dönüştürüldüğünü belirten BKP Genel Başkanı İzzet İzcan, bu rejimin esas sahibinin, Türkiye’deki iktidar olduğunu, onun egemenliğine karşı çıkmadan toplumun özgürleşemeyeceğini vurguladı.
Boykot Platformu olarak, farklı görüş ayrılıklarına rağmen bir araya geldiklerini dile getiren İzzet İzcan, boykot sonrası kimseyi dışlamadan yeni bir direniş sayfası açacaklarını bu yüzden halkımızı boykot mücadelesine katılmaya çağırdı.