Birleşik Kıbrıs Partisi Genel Başkanı İzzet İzcan, UBP koalisyon hükümetine çağrıda bulunarak, acilen yeni asgari ücretin belirlenmesini talep etti. “Her şeye yağmur gibi zam yağarken, niye emekçinin alın terini çalıyorsunuz?” diye soran izcan, “Başladığı hiçbir işi bitiremeyen aciz bir hükümetle karşı karşıyayız” dedi.
Şubat ayından beri asgari ücretin ayni olduğunu dile getiren İzzet İzcan, işçi ve işveren çevrelerinin anlaşmış olmalarına rağmen, hükümetin ayak sürmesinin kabul edilmez olduğunu vurguladı.
İşverene verilen sosyal sigorta desteğinin sürmesinde yarar olduğunu belirten BKP Genel Başkanı İzzet İzcan, ülkede ekonomik kaos yaşandığını, binlerce küçük esnafın iflas ettiğini, banka taksitlerini ödeyemediğini dile getirerek, UBP’yi kurultay hesabı yapmaktan vaz geçerek, halkın temel ihtiyaçlarına cevap verecek çözümler üretmeye çağırdı.
“BKP, bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da emekçilerin yanında durmaya devam edecektir” diyen İzzet İzcan, örgütlü mücadelenin yükseltilmesinin kaçınılmaz olduğunu vurguladı.