Birleşik Kıbrıs Partisi Merkez Yürütme Kurulu üyesi  Dr. Ahmet İşbeceren yaptığı açıklamada,  Devlet Kimya Laboratuvarı’ndaki yangınla ilgili sağlık bakanlığı yapmış iki bakanın yaptığı açıklamaları ibretle takip ettiklerini belirterek, ikisinin de birbirlerinin suç ve günahlarını ele verdiklerini söyledi.

Eski sağlık bakanı Dr Ahmet Gulle’nin laboratuvar yangınında  Bin 397 farklı maddenin yandığını, insan sağlığına hiçbir hassasiyet gösterilmediğini, personelin sağlıksız koşullarda çalıştırıldığını ve tetkiklerin 65 gün geç yapılıp, kan numunelerinin Türkiye’ye 20 gün geç gönderildiğini söylemesi, çağdışı bir zihniyet tarafından yönetildiğimizin en açık örneğidir diyen Dr Ahmet İşbeceren, “UBP-DP hükümeti ve onun Sağlık Bakanı Dr Faiz Sucuoğlu yaptıklarının hesabını topluma vermelidir” dedi.

Yetkililer yargı önünde hesap vermelidir.

Dr Ahmet Gulle’nin Sağlık Bakanı olduğu dönemde Devlet Laboratuvarı’ndan Sağlık Bakanlığına “Elektrik sistemimizde problem var” şeklinde yazı gönderilmesine rağmen hiçbir şey yapılmamasının  affedilmez bir hata ve ihmal olduğunu vurgulayan BKP Merkez Yürütme kurulu üyesi Dr Ahmet İşbeceren, yetkililerin yargı önünde hesap vermesi gerektiğini söyledi.

“Halkın sağlığını doğrudan etkileyen uyuşturucu ve gıda tahlillerinin yapılamaz olması kabul edilemez” diyen  Dr Ahmet İşbeceren, UBP-DP hükümetini derhal tedbir almaya çağırdı.