BKP, TKP Yeni Güçler İttifakı Milletvekili adaylara sendika ve sivil toplum örgütlerine başlattıkları ziyaretler çerçevesinde ÇAĞ-SEN sendikasını ziyaret etti. Ziyarette konuşan BKP, TKP Yeni Güçler Eş Başkanı İzzet İzcan, Değişim ve Kurtuluş İttifakı’nın emeğin en yüce değer kabul ettiğini, emekçilerin sadece kamu sektöründe değil, özel sektörde de örgütlenmesi için yoğun çaba harcadığını, bunu seçim manifestolarına da koyduklarını belirterek, emekçilerden destek istedi.

“Asgari ücretin yoksulluk sınırında olduğu bir ülkede yaşıyoruz, çalışanların iş güvenliği, patronların iki dudakları arasındadır” diyen İzzet İzcan, birlikte mücadele edildiği takdirde emek sömürüsünün engellenebileceğini vurguladı.
          Birlikten güç doğar.

“Emek, barış ve özgürlük yolunda kararlılıkla mücadele etmeyi sürdüreceklerini belirten İzzet İzcan, “BKP, TKP Yeni Güçler İttifakı güçlü bir gurup olarak parlamentoda yerini alacak ve çalışanların haklarını koruyacaktır” dedi.

ÇAĞ-SEN Genel Başkanı Mehmet Davulcu,  BKP, TKP Yeni Güçler İttifakı’nın oluşumunu memnuniyetle karşıladıklarını, seçimlerden sonra güçlenerek yoluna devam etmesi için çalışacaklarını belirterek, emekten yana ortak ilkelerde birleşmenin yurtseverlik  görevi olduğunu söyledi. Ülkemizin bütünleşerek daha mutlu yarınlara ulaşması esas hedefimizdir diyen ÇAĞ-SEN Genel Başkanı Mehmet Davulcu, “Birlikten güç doğar” dedi.