Birleşik Kıbrıs Partisi Genel Başkanı İzzet İzcan, ‘FETÖ’ soruşturması kapsamında ülkede yaşananlarla ilgili Başbakan Hüseyin Özgürgünden ısrarla açıklama talep etti. “Dut yemiş bülbül gibi susarak ülke yönetilemez” diyen İzzet İzcan, “Başsavcılık hangi yetki ve yasalar çerçevesinde soruşturma yürütüyor, talimatı kimlerden almıştır” diye sordu.
Bakanlar Kurulu kararı var mıdır. Varsa kamuoyuna açıklanmasını talep eden BKP Genel Başkanı İzzet İzcan, “Birleşik Kıbrıs Partisi, yürütülen soruşturmaların yasalara uygun ve bağımsız yargı temelinde, şeffaf bir şekilde yapılmasını talep eder” dedi.

 Türkiye’deki operasyonları hukuk dışına çıkarak  Kıbrıs’a taşımak doğru değildir.

“Ülkemizde işlendiği iddia edilen suçların kimler tarafından ve nasıl  soruşturulacağı yasalarla belirlenmiştir” diyen BKP Genel Başkanı İzzet İzcan, “Kaş yapayım  derken göz çıkartarak kimsenin yasaların dışına çıkma hakkı yoktur” dedi.
“Türkiye’deki operasyonların benzer yöntemlerle hukuku katlederek Kıbrıs’a taşınması kabul edilemez” diyen BKP Genel Başkanı İzzet İzcan, yürütülen soruşturmaların  yasa ve hukuk çerçevesinde olması ve hükümet tarafından kamuoyuna açıklanmasını talep etti.