BKP Genel Başkanı İzzet İzcan, CTP-UBP hükümetinin, AKP hükümeti ile vardığı anlaşma çerçevesinde, tüm su kaynaklarımızı özelleştirmeyi hedeflediğini belirterek, bu ihanete geçit vermeyeceklerini vurguladı.

Kıbrıslı Türk toplumunun, varlığının, kimliğinin ve iradesinin büyük bir saldırı altında bulunduğunu, Türkiye’den su getirme projesi adı altında, toplumun tüm su kaynaklarının ve varlıklarının elinden alınarak, AKP’nin yan kuruluşu olan bir şirkete peşkeş çekilmek istendiğini kaydeden İzcan, bu ihanete karşı toplumun bütün kesimlerinin ayağa kalkma vaktinin geldiğini vurguladı.

Büyük ve korkunç bir soygun.   

CTP-UBP hükümetinin, AKP hükümeti ile vardığı su anlaşmasının büyük ve korkunç bir soygun olduğunu kaydeden İzcan, “Türkiye’den getirilen suyu özelleştirmekle kalmayacaklar. Evlerimizin bahçesinde bulunan su kuyularımıza bile sayaç takıp, özel şirketin belirleyeceği tarifeden ücretlendirecekler. Gökten yağacak suya bile el koyup, satacaklar” dedi.

Gün sokağa çıkma günüdür.

“Gün oturup yaşananları izleme günü değildir. Gün sokağa çıkma, suyumuza, ülkemize sahip çıkma günüdür. BKP, tüm toplumu, suyun özelleştirilmesine karşı olan tüm kesimleri ortak mücadeleye çağırmaktadır” diyen BKP genel Başkanı İzzet İzcan, “BKP, suyun özelleştirmesine karşı olan tüm sivil toplum örgütleri ve siyasi partiler ile görüşerek, ortak eylem sürecinin örgütlenmesi için üzerine düşeni yapacaktır” dedi.

 

Birleşik Kıbrıs Partisi

Basın Bürosu