Birleşik Kıbrıs Partisi Genel Başkanı İzzet İzcan, Afrika Gazetesi önüne kanlar içinde başı kesik köpek kafası bırakılmasını şiddetle protesto ederek kınadı. İzzet İzcan,“Ülkeyi sorma gir hanına çevirenler, özelleştirme adı altında ülke kaynaklarını yabancı sermayeye peşkeş çekenler ve memleketin dört bir yanını gece kulübü ve kumarhaneyle dolduranlar bugün yaşananlardan sorumludurlar” dedi.
              Çeteler egemenliklerini ülkeye yaymaya çalışıyor.
              İzcan devamla “Bu güçler o kadar ileri gitmişlerdir ki kendi çetelerini oluşturarak haraç toplayabilmekte, insanımızın alışık olmadığı yöntemlerle egemenliklerini ülkenin dört bir yanına yaymaya çalışmaktadırlar” diyerek “Yaşananlar bir rejim sorunudur, demokratik bir hukuk devletinin olmadığı yerde, kendini devletin üstünde gören çeteler, azgınlaşarak görevini yapmaktan başka hiçbir suçu olmayan basınımızı tehdit ederek hakimiyet kurma çabası içine girmişlerdir. Bu asla kabul edilemez” dedi.
Balık baştan kokmuştur.
            Afrika Gazetesi çalışanlarına geçmiş olsun dileklerini ileten BKP Genel Başkanı İzzet İzcan, “Balık baştan kokmuştur, o nedenle ilgili kurumlara failleri bulunuz dahi diyemiyoruz. Uluslararası hukukun dışına itilen kuzey Kıbrıs’ta faili mechul cinayet ve şiddet alışılagelmiş normal bir olay kabul edilmektedir” dedi.
             Baskı, terör ve şiddet yurdumuz Kıbrısta yenilecektir.
            “Baskı, terör ve şiddet dünyanın hiçbir yerinde başarıya ulaşmadığı gibi, yurdumuz Kıbrısta da yenilecektir” diyen BKP Genel Başkanı İzzet İzcan, “Demokrasi güçlerinin öncelikli görevi, terör ve suç merkezlerine karşı birlikte mücadele etmektir” dedi.