BKP, TKP Yeni Güçler İttifakı halkla buluşmaya devam ediyor. Oluşturulan ekipler bölgeleri ziyaret edip halkla sohbet toplantıları düzenleyerek görüşlerini aktarıyor, bildiri ve broşür dağıtıyor.

Açık Pazar ve Gönyeli İlkokulu  bu çerçevede ziyaret edilerek öğretmenlerimizin sorunları dinlenip,  BKP, TKP Yeni Güçler’in eğitim konusundaki görüşleri aktarıldı.
Toplantıda ilk sözü alan TKP Yeni Güçler Başkan Yardımcısı Tözün Tunalı, TKP Yeni Güçler, BKP İttifakının bütçeden eğitime ayrılan payı artıracağını, okullarımıza yatırım yapılacağını ve ihtiyaçlı öğrencilerin tümüne burs verileceğini söyledi. Kendisi de öğretmen emeklisi olan Tözün Tunalı, “Öğretmenlerin sorunlarını biliyoruz ve bunların  çözümü için, öğretmen sendikaları ile işbirliği içinde çalışacağız” dedi.
BKP, TKP Yeni Güçler Eş Başkanı İzzet İzcan, seçimlerde sol, emekten yana bir manifesto ortaya koyduklarını, eşitlik, adalet ve özgürlük yolunda kararlılıkla çalışacaklarını vurguladı.
İlk yapacağımız iş, yolsuzluk yapanlardan hesap sormak olacaktır.
İlk yapacakları işin yolsuzluk yapanlardan hesap sormak olacağını belirten İzzet İzcan, “Başbakan Hüseyin Özgürgün, milyon dolarların hesabını verecektir” dedi. Para ve Kambiyo Dairesinin Başsavcılığa soruşturma için başvurma yetkisi bulunduğunu vurgulayan İzzet İzcan, “Para ve Kambiyo Dairesi Maliye Bakanı Serdar Denktaş’a bağlıdır, eski bacanaklar birbirini koruyor” dedi.

Temiz toplum, temiz yönetim için yola çıktıklarını dile getiren İzzet İzcan, “Her şey sizin elinizde, siz isterseniz 7 Ocak  tarihinde yeni bir sayfa açabiliriz, BKP, TKP Yeni Güçler İttifakı sizlere hizmet etmeye hazırdır” dedi.