BKP Merkez Yürütme Kurulu, yerel seçimlerden federal çözüm yanlısı kesimlerin başarıyla çıktığını belirterek, Kıbrıs Türk toplumuna teşekkür etti.
“ Türkiye’deki AKP iktidarının müdahaleleri ile oluşturulan UBP-DP-YDP milli cephe koalisyonunun, başarısız olarak hedefine ulaşamaması, ilerisi için umut vermektedir “ diyen BKP MYK, “ Vatan millet sakarya edebiyatı yapanlar, halktan gerekli cevabı almışlardır “ dedi.
Federal çözüm yanlıları birlikte hareket etmelidir.
Önümüzdeki dönemde federal çözüm yanlılarını bir araya getirmek için yoğun bir çalışma içerisine gireceklerini belirten BKP MYK, statükonun sürdürülebilir olmadığını, buna alternatifi olan barış, demokrasi ve emek mücadelesinin tek çıkar yol olduğunu vurguladı.
Demokrasi güçlerinin gereksiz polemik ve tartışmalardan uzak durmasının önemine vurgu yapan BKP MYK, “ Tutsak durumuna düşürülen Kıbrıs Türk toplumuna hizmet ederken, yurdumuzun birlik ve özgürlüğü için birlikte çalışmak öncelikli görevimizdir “ dedi.
“ BKP yerel seçim süresince üzerine düşeni fazlasıyla yerine getirmiştir “ diyen BKP Merkez Yürütme Kurulu, halkımıza verdiği destek ve sağduyulu tavırlarından ötürü teşekkür etti.