Kudret Özersay tarafından dış müdahalelere tepki olsun diye boşaltılan bir tek koltuğa çözüm ve barış isteğini söyleyen 4 adayın birbirleri ile yarışacak şekilde katılmasının kabul edilemez olduğunu belirten BKP Merkez Yürütme Kurulu, koltuk kavgasına dönen ara seçimin meclis aritmetiğine hiçbir etkisi olmayacağını belirtti.
BKP koltuk peşinde koşanları desteklemeyecektir.
“ BKP koltuk peşinde koşanları desteklemeyecektir “ diyen BKP Merkez Yönetim Kurulu, bu seçimin tarihimizin en düşük katılımlı seçimi olacağını belirtti.
Kıbrıs’ın Kuzeyinde nüfus patlaması yaşandığını, partizanca binlerce vatandaşlık dağıtıldığını, ülke kaynaklarının yabancılara peşkeş çekildiğini dile getiren BKP Merkez Yönetim Kurulu, rejimi zorla ayakta tutmaya dönük politikalar karşısında, bir araya gelmeyenlerin, demokrasicilik oyununun parçası olmalarının ibret verici olduğunu vurguladı.
Ankara’ya hizmet eden politikaların karşısında olmaya devam edeceğiz.
Kıbrıs’ın Kuzeyindeki yurtsever güçlerin, insanımızın yok oluşu karşısında bir araya gelerek ortak vatan kavgası vermeleri gerektiğini dile getiren BKP Merkez Yürütme Kurulu, Ankara’ya hizmet eden politikaların karşısında olmaya devam edeceklerini vurguladı.