Birleşik Kıbrıs Partisi 6. Olağan Kurultayı coşkulu bir kalabalıkla yapıldı. Yurtdışı ve yurtiçinden konukların da katıldığı kurultay KTOEÖS salonunda gerçekleşti. 2022-2025 yılları arasında BKP’yi yönetecek Başkan, Parti Meclisi ve Yüksek Onur Kurulu Üyerleri seçildi.
Genel Başkanlığa İzzet İzcan’ın yeniden seçildiği kurultayda, ülkedeki son siyasi gelişmeler ve dünyada yaşananlar etraflıca tartışıldı.
BKP kurultayının açılış konuşmasını yapan Genel Başkan İzzet İzcan, Kıbrıs sorununda ciddi bir durgunluk yaşanmakta olduğunu, Türkiye’deki AKP iktidarı ve Kıbrıs’taki UBP yönetimi iki ayrı devlet politikasında ısrar ettiği sürece, BM Genel Sekreteri’nin toplumlar arası görüşmeleri başlatmayacağını belirtti. Bunun taksim siyaseti olduğunu dile getiren İzzet İzcan, taksim siyasetinin KıbrısTürk toplumunu yok edeceğini vurguladı.
Ekonomide korkunç bir yıkımın gerçekleşmekte olduğunu belirten İzzet İzcan, ekonomik sorunlarla, siyasi sorunların iç içe geçtiğini ve bundan kurtulmanın yolunun federal birleşik Kıbrıs’a ulaşmak olduğunu vurguladı.
BKP’nin federalist güçlerin ittifaklar siyasetine bağlı olduğunu ve yaklaşan yerel seçimlerde de buna uygun davranacağını dile getiren İzzet İzcan, statükoyu red eden ve federal Kıbrıs’ı benimseyen tüm güçlerle birlikte hareket edeceklerini belirtti.
Faaliyet ve mali raporun oy birliği ile onaylandığı kurultayda, seçimler bölümünde Parti Meclisi ve Yüksek Onur Kurulu Üyeleri seçildi.
Göreve seçilenlerin isim listesi ekte sunulmuştur.
Kamuoyuna saygı ile duyurulur.

Genel Başkan: İzzet İzcan

Parti Meclisi Üyeliği:
1-Orçun Kılıçoğlu
2-Salih Taşkın
3-Kader Beyoğlu
4-Adem Gürbudak
5-Doğa İzcan
6-Veli Yalçın
7-Tuncer Minare
8-Şakir Defteralı
9-Duzari Savaşır
10-Dr. Ahmet İşbeceren
11-Ahmet Dede
12- Yıltan İnanoğlu
13- Tuncer Özbahadır
14- Salih R. Sonüstün
15- Hüseyin Y. Yaşarcan
16- Ülker Fahri
17- Hikmet Olgaçer
18- Münür Özdiren
19- Yıldırım Tosun
20-Hüseyin Avcı

Yüksek Onur Kurulu Üyeliği:
1- Aziz Kutlay
2- Ömer Köse
3- Bahire Korel
4- Kâşif Fevzioğlu
5- Emin Taşker