BKP Gençlik Meclisi ve EDON  11 Nisan 1965 yılında silahlı kişiler tarafından katledilen sendikacılar Kostas Mişaulis ve Derviş Ali Kavazoğlu anısına Limasol’da anma etkinliği düzenledi. Etkinliğe BKP Gençlik Meclisi Eş Başkanı Ahmet Aslım başkanlığında bir heyet katıldı.
BKP Gençlik Meclisi Eş Başkanı Ahmet Aslım etkinlikte yaptığı konuşmada Kıbrıs’ın birlik ve bütünlüğü için canlarını veren Derviş Ali Kavazoğlu ve Kostas Mişaulis’i saygı ile andıklarını, onların bıraktığı yerden, sınırların, sınıfların ve sömürünün olmadığı birleşik bir Kıbrısı kurana kadar mücadeleyi kararlılıkla sürdüreceklerini söyledi.
Kıbrıs sorununun çözümsüzlüğünü kalıcılaştırmaya çalışan milliyetci ve şöven kesimlere karşı ortak  vatan mücadelesini kararlılıkla sürdürdüklerini vurguladı. Ahmet Aslım “Bizi birbirimize düşman etmeyi başaramayacaklardır, Kavazoğlu ve Mişaulis’in mücadelesi bugün binlerce gencimizin içinde yanmakta, yurdumuzu bölen dikenli teller bu ateşin sönmesini engelleyememektedir”dedi.
Bugünkü statükonun kabul edilemez olduğunu vurgulayan BKP Gençlik Meclisi Eş Başkanı Ahmet Aslım “Ekonomik ve siyasi sorunlarımızın temel kaynağı Kıbrıs sorununun çözümsüzlüğüdür. Kıbrıs sorununu yaratan Anglo-Amerikan Emperyalizmi ve onun kendine milliyetci diyen fanatik işbirlikçileridir. Bu güçlere karşı durmak tüm ilerici ve yurtseverlerin boynunun borcudur” dedi.
Birleşik Federal çözümün tek alternatif olarak önümüzde durduğunu vurgulayan Ahmet Aslım, bu hedefe ulaşmak için tüm demokrasi güçlerini birlikte çalışmaya çağırdı.