Birleşik Kıbrıs Partisi Dayanışma Gecesi, 08 Nisan Cuma akşamı Lefkoşa Hidden Garden’da, büyük bir coşku ve katılım ile gerçekleşti.

Geceye, BKP üye ve sempatizanları yanı sıra Kıbrıs’ın güneyinden AKEL, EDON, PEO ve POGO yetkilileri, kuzeyinden ise KTÖS, KTOEÖS, DAÜ-SEN, KTEZO, ÇAĞ-SEN, GÜÇ-SEN, DEV-İŞ, KTGB, Doğu ve Güneydoğu Kültür Derneği, Kıbrıs Pir Sultan Abdal Kültür Derneği yetkilileri katıldı. Sanatçı Arda Gündüz ve Deyndar Müzik Grubu’da şarkı ve türküleri ile gecede sahne aldı.

BKP Genel Başkanı İzzet İzcan gecede yaptığı konuşmada, BKP’nin her geçen gün gelişip güçlendiğini, halkın artan oranda desteğini kazandığını belirterek, dayanışma gecesine katılarak BKP’ye destek veren herkese teşekkür etti.

BKP Dayanışma Gecesi’nin hükümetlerin bozulup, hükümetlerin kurulduğu bir döenmde gerçekleştiğine dikkat çeken İzcan, “BKP, hiçbir meşruluğu kalmayan meclisten halkın yararına bir hükümetin çıkacağına inanmamakta, biran önce halka gidilmesini talep etmektedir” dedi.

UBP-DP ve bağımsız milletvekillerinden toplama bir hükümet kurulmaya çalışıldığını, yeni bir yamalı bohça hükümetinin ülkede daha büyük yıkım yaratacağını vurgulayan İzcan, “Halkın değişim iradesinden, halka gitmekten korkuyorlar. Çıkar ve menfaatlaerini sürdürmek istiyorlar. Statükoları çöktü. Son çırpınışları bunlar. Başarılı olamayacaklar” dedi.

UBP-DP hükümetinin ekonomik yıkım paketini imzalayarak başta elektrik, limanlar ve telefonu özelleştirmeyi, halk aleyhine bir çok politikayı hayata geçirmeyi hedeflediğini, bunun yanında yeni vatandaşlıklar dağıtarak müzakere masasını havaya uçurmayı tasarladıklarını kaydeden İzcan, “Tüm bunlara geçti vermemek için güçlerimizi birleştirerek mücadele etmek zorundayız. BKP tüm ilerici güçleri ve çözüm yanlılarını iş ve güç birliğine çağırmaktadır” dedi.

Kendi kendimizi yöneteceğimiz, sosyal adalet ve demokrasiye dayalı bir ülke ve erken federal çözüm için BKP’nin kararlı bir şekilde mücadeleye devam edeceğini vurgulayan İzcan, barış ve demokrasi yolculuğunda faşist güçlerce katledilen ve hayatlarını kaybeden tüm demokrasi ve barış mücadelecilerini saygı ile anarak konuşmasını tamamladı.

 

Birleşik Kıbrıs Partisi

Basın Bürosu