Birleşik Kıbrıs Partisi, 5. Olağan Kurultay’ı yoğun bir katılımla toplandı. Yurt dışı ve yurt içinden konukların da katıldığı kurultayda, Kıbrıs sorunu, Ortadoğu, Türkiye’de yaşananlar ve gençlik konularında karar tasarıları tartışılarak onaylandı.

BKP Genel Başkanı İzzet İzcan, kurultayın açılışında yaptığı konuşmada, ülkede bir kaos yaşandığını, zenginin daha zengin, fakirin daha fakir olduğu bir ekonomik model uygulandığını, sömürü düzeninin var gücüyle devam ettiğini belirtti. İzcan’ın demokrasi şehitlerini saygıyla andığı konuşmasında, Kıbrıs’ın geleceğinin federal birleşik Kıbrıs’ta olduğunu vurgulayarak bu çerçevede ortak vatan mücadelesinin kaçınılmaz olduğunu vurguladı.

25 Kasım Berlin zirvesinde yeni bir sürecin başladığını işaret eden BKP Genel Başkanı İzzet İzcan, “Önümüzdeki aylar çok kritik olacaktır” diyerek, tüm federalist güçlerin birlikte hareket etmesinin istedi.

“Önümüzde duran öncelikli görev, referans şartlarında iyi bir hazırlık yapmaktır” diyen İzcan, “Toplanacağı kesinleşen 5’li konferansın, başarılı olması tüm Kıbrıs halkının yararınadır” dedi.

Genel Başkanın konuşmasının ardından, konukların konuşmaları, karar tasarıları, faaliyet ve mali raporların onayına geçildi. Raporlar oy birliği ile onaylandı.

Genel Başkan İzzet İzcan’ın güven tazelediği kurultayda, yeni dönemde görev yapacak Parti Meclis ve Yüksek Onur Kurulu üyeleri belirlendi. Parti Meclisi önümüzdeki hafta toplanarak Genel Sekreter ve Merkez Yürütme Kurulunu seçecektir.

 

 

 

 

 

 

Parti Başkanı, Parti Meclisi ve Yüksek Onur Kurulu listesi aşağıdaki gibidir.

 

Genel Başkan:   İzzet İzcan

 

Parti Meclisi:

1-Ali Fegan
2-Ahmet İşbeceren
3-Ülker Fahri
4-Bahire Korel
5-Doğa İzcan
6-Ulus Taşker
7-Hüseyin Yılmaz Yaşarcan
8-Hediye Yiğiter
9-Mehmet Kızıldere
10-Münür Özdiren
11-Naci Arsaç
12-Ecevit Sanlı
13-Ömer Köse
14-Salih Efendi
15-Salih Sonüstün
16-Uğur Sadi Sönmez
17-Barış Hacışevki
18-Hüseyin Demirel
19-Tuncer Minare
20-Emin Taşker

 

Yüksek Onur Kurulu:

1-Aziz Kutlay
2-Hilmi Hoca
3-Fatma Alçıcıoğlu
4-Kâşif Fevzioğlu
5-İncilay Eren

 

 

Kamuoyuna saygı ile duyurulur.  

 

 

 Birleşik Kıbrıs Partisi
Basın Bürosu