BKP, TKP Yeni Güçler Eş Başkanı İzzet İzcan katıldığı televizyon programında halkı değişim ve kurtuluş ittifakına destek olmaya çağırdı.

İzcan, 7 Ocak seçimlerinin rejim ve bu düzeni benimseyenlerle TKP- Yeni Güçler BKP ittifakı arasında geçtiğini, TKP Yeni Güçler BKP ittifakının ortaya koyduğu program ve çalışmaların bunun en bariz göstergesi olduğunu söyledi. “ Programımızın 1. Maddesi Birleşik Federal Kıbrıs’ı yaratmaktan geçmektedir” diyen İzcan, diğer partiler barış ve çözüm sürecini ağızlarına dahi almazken, değişim ve kurtuluş ittifakının bunu öncelikli olarak dile getirdiğini, halkın gerçek kurtuluşunun çözüm ve barıştan geçtiğini vurguladı.

“Eşitlik, özgürlük ve adalet mücadelesi bir bütündür” diyen İzcan, bol keseden vaatte bulunan düzen partilerinin Ankarada’ki AKP hükümetine göz kırparak sistem ve düzenle uzlaşı içinde halkın gözünü boyamakta olduklarını belirtti.

“BKP- TKP Yeni Güçler ittifakı sol, emek yanlısı programıyla bu ülkede vergi adaletini sağlamayı, faizleri düşürmeyi, sosyal konut projeleriyle emekçilerin konut ihtiyacını karşılamayı, asgari ücreti artırarak halkın alım gücünü artırmayı ve tüm üretici kesimleri desteklemeyi hedeflemektedir” diyen İzcan “ Bu açıkça halkı sömüren sermaye kesimlerinden alıp emekçi sınıf ve katmanlara ülkenin kaynaklarını adil bir şekilde paylaştırmaktır” dedi.

“Hırsızları yargılamak boynumuzun borcudur” diyen İzzet İzcan, Başbakan Özgürgün’e çağrıda bulunarak bankadaki 1 milyon doların hesabını sordu.

“ Susarak ve toplumu aptal yerine koyarak hiç biryere varılamaz” diyen İzcan, 7 Ocak’ta halkı mutlaka sandığa gitmeye çağıran İzcan, demokrasilerde seçimlerin de bir mücadele aracı olduğunu hatırlatarak, halkı BKP, TK Yeni Güçler İttifakına mühür vurarak destek olmaya çağırdı.