BKP- TKP Yeni Güçler İttifakı  köy ve bölge ziyaretlerine hız verdi. Yoğun bir katılımla gerçekleşen ziyaretlere Milletvekili adayları yanı sıra parti kadroları da katılarak destek veriyor. Güzelyurt bölgesinde yapılan ziyarette, bölge sorunları yanı sıra Başbakan Hüseyin Özgürgün’ün 1 milyon doları aşan para transferleri ilk sırayı tuttu.
Konu ile ilgili açıklama yapan BKP –TKP Yeni Güçler Eş Başkanı İzzet İzcan, esas bu konuda konuşması gerekenin UBP Genel Başkanı ve Başbakan Hüseyin Özgürgün olması gerektiğini, ancak suskun kalmayı tercih ettiğini belirterek “Halkın merak ettiği aylık maaşı 13 bin TL olan birinin bu paralara nasıl ulaştığıdır” dedi.
Balabayıs’ta  450 bin sterlin, Çatalköy’de 950 bin sterlinlik villalardan sonra, iki lüks araba ve 1 milyon dolarlık nakitle memleketin çalkalandığını belirten BKP-TKP Yeni Güçler Eş Başkanı İzzet İzcan, “Konu iddiayı çoktan aşmıştır. Mahkemeye sunulan belgelerle resmiyete dökülmüştür. Devletin başında bulunan birinin kuruşuna kadar hesap vermesi gerekmektedir. Bu hesabı veremiyorsa, halktan hangi yüzle oy isteyip yeniden Başbakan olmayı talep etmektedir” dedi.
       Afrika Gazetesi’ni bırak, Özgürgün’e bak.
       Mali polis ve Başsavcılığı bu servetin kaynağını ve yasadışı faaliyetlerin olup olmadığını araştırmaya çağıran İzzet İzcan, “Savcılık, Afrika Gazetesi hakkında harekete geçeceğine Özgürgün hakkında geçsin. BKP – TKP Yeni Güçler İttifakı sonuna kadar konunun takipçisi olacaktır” dedi.