BKP Genel Başkanı İzzet İzcan, Ankara’daki AKP iktidarının müdahaleleri sonucunda  UBP – HP  hükümetinin kurulduğunu belirterek, “Statükoyu korumayı hedefleyen bu yeni yapı, federal çözümden uzaklaşma, AKP’nin dayattığı ekonomik paketleri hayata geçirme ve Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde Sn: Akıncı’yı  tasfiye etme üzerine kurulmuştur” dedi.

Bugün mecliste okunan hükümet programının bundan öncekiler gibi cek-caklar üzerine kurulu olduğunu belirten İzzet İzcan, “Yıllar var bu ülkeyi yöneten statükocu partilerin, Kıbrıs Türk toplumunu rehin tutmak, statükoya zaman kazandırmak ve ayrılıkçı yapıyı kökleştirmek peşinde koştuklarını vurguladı.

“ Dünyadan izole edilmiş militarist  bir yapı içerisinde ekonomik kalkınma ve refah sağlanamaz” diyen BKP Genel Başkanı İzzet İzcan, “Büyük sıkıntılar içerisinde olan tüm sektörlerin, kurtuluşun çözüm, barış ve demokrasiden geçtiğini anlaması ve bu mücadeleye destek vermesi gerekmektedir” dedi.

Aynası iştir kişinin lafa bakılmaz.

Hükümet programında demokrasi, sosyal adalet, hukukun üstünlüğü ve laiklik ilkesine bağlı kalınacağının yazılmasının laftan ibaret olduğunu dile getiren BKP Genel Başkanı İzzet İzcan, “Aynası iştir kişinin, lafa bakılmaz” dedi.