Birleşik Kıbrıs Partisi Genel Başkanı İzzet İzcan, UBP- DP azınlık hükümetinin kontrolden çıkmış bir araba gibi sağa sola savrularak yoluna devam etmeye çalışan bir yapı olduğunu belirterek, “ Halkın gözünün içine baka baka yolsuzluk, hırsızlık ve hukuksuzluklarına hiç çekinmeden devam etmektedirler” dedi.
Parlamentonun ve hükümetin halk nazarında geçerliliğini yitirdiğine vurgu yapan BKP Genel Başkanı İzzet İzcan, yaşananlar karşısında halkın hükümet ve parlamentodaki partilere karşı gizliden gizliye tepki ve öfkesinin büyüdüğünü söyledi. “ Halk yaşanan yolsuzluk, hırsızlık, hukuksuzluklar karşısında var olan siyasi yapıya büyük bir öfke ve tepki duymakta ancak bu öfke ve tepkisini örgütlü bir mücadeleye çevirememektedir” diyen İzcan, parlamento dışında bulunan sol, demokrat, yurtsever güçlerin esas amacının bir araya gelerek halkı örgütlemek olması gerektiğini vurguladı.
Hükümetin iki bakanının birbirine düşmesi ibret vericidir.
Ercan Havaalanı’yla ilgili sözleşmenin 4 yıllığına uzatılması konusunda hükümetin iki bakanının birbirine düşmesinin ibret verici olduğunu vurgulayan BKP Genel Başkanı İzzet İzcan, “Bakanlar kurulu üyesi bir bakan çıkıp ‘İhaleyi kazanan şirket samimiyetsizlik içinde hiçbir yatırım yapmadı, ödemesi gereken parayı  ödediğinden emin değilim, Ercan sağlıklı bir denetime tabi değildir’ diyorsa ortada ciddi bir suistimal var demektir. Hükümeti derhal açıklama yaparak gerekli denetimleri yapmaya davet ediyoruz” dedi.