Birleşik Kıbrıs Partisi Genel Sekreteri Salih Sonüstün, AKP’nin Kuzey Kıbrıs’ta ilhak rejimi kurma peşinde olduğunu vurguladı.
“ UBP’nin iki başlı bir yapıya dönüştürülmesi, DP ve YDP’nin 100 günlük program şantajı yapması, Ersin Tatar’ın sarayda çevirdiği entrikalar bu amaca yöneliktir “ diyen Sonüstün, “ Müdahaleler utanç verici bir düzeye erişmiştir “ dedi.
Eğer parlamento içerisinden kurulan bir hükümet meşru değilse, bu meşru olmayan hükümete karşı, parlamento içerisinde nasıl muhalefet yapacaksınız ? diye soran BKP Genel Sekreteri Salih Sonüstün, yaşananları içine sindiremeyen muhalefetin, derhal parlamentoyu terk etmesi çağrısında bulundu.
Parlamentoculuk oyununun parçası olmayın diyen Salih Sonüstün, bundan sonraki mücadelenin federal çözüm yanlılarının birliği temelinde, sokak ve uluslar arası alanda verilmesi gerektiğini vurguladı.
BKP oluşturulmak istenen dikta rejimine karşı birlikte hareket ederek, toplumu uyarmaya devam edecektir diyen Salih Sonüstün, emek, barış ve demokrasi kavgasının bir bütün olduğunu vurguladı.