Birleşik Kıbrıs Partisi Genel Sekreteri Salih Sonüstün, iki gün üst üste nisap sorunu nedeniyle meclisin toplanamaması, mecliste bulunan siyasi partilerin, meclisin çalışmalarını keyfi şekilde engellemesinden kaynaklandığını belirtti.

“Seçim meydanlarında halka hizmet için yarıştıklarını söyleyenler, en küçük fırsatları olumsuz biçimde değerlendirmek için ellerinden geleni yapıyorlar” dedi.

 

            Meclisteki partilerin tek derdi, kendi koltuklarını korumaktır.

Sağlık, eğitim, ekonomi, tarım, işsizlik ve göç alanlarında dünya kadar sorun varken, bunları görmezden gelerek sistemi tıkamaya çalışanlar, esas niyetlerini halktan saklıyorlar” diyen BKP Genel sekreteri Sonüstün, “Statükonun devamını sağlayan bu partilerin tek derdi, kendi koltuklarını korumak ve birbirlerine üstünlük sağlamaktır” dedi.

Bu halk size inanmıyor ve sizden bir şey beklemiyor.

“Bu halk size inanmıyor ve sizden bir şey beklemiyor” diyen Sonüstün, millet vekilliğini ikinci bir iş olarak gören zihniyet yıkılmadan, gerçek anlamda egemen bir meclis oluşmadan, toplumun önünü açacak yasal çalışmaların yapılmasının mümkün olmadığını vurguladı.

“BKP, sizi halka şikayet etmeye devam edecektir” diyen Sonüstün, halkımızı, mecliste olup biteni yakından takip etmeye çağırdı.