Birleşik Kıbrıs Partisi Genel Başkanı İzzet İzcan, insan kaçakçılığından, diploma yolsuzluğuna kadar bataklığa batmış olan Kuzey Kıbrıs’taki düzenden sorumlu olan siyasilerin, milliyetçilik kokan demeçler verme yerine, paçalarından yolsuzluk akan çilletvekillerinin dokunulmazlıklarını kaldırma çağrısında bulundu.
Konuştuk sonra batıyorsunuz.
“ Konuştuk sonra batıyorsunuz “ diyen İzzet İzcan, “ Başbakan yardımcısı Fikri Ataoğlu ve UBP Milletvekili Emrah Yeşilırmak’ın sahte diploma aldıkları, DP Milletvekilleri Hasan Tosunoğlu ve Serhat Akpınar hakkında yolsuzluk iddiaları, Erhan Arıklı’nın T izinleri, milletvekili yakınlarının her türlü yasadışılık iddiaları ayyuka çıkmıştır “ dedi.
Bu koşullar altında Cumhurbaşkanı Ersin Tatar’ın aftan bahsetmesinin kabul edilemez olduğunu dile getiren İzzet İzcan, “ Bu kirlilik içerisinde hala nasıl konuşuyorsunuz “ diye sordu.
30 bin sahte öğrenci nerdedir?
Arif Hasan Tahsin’in “ Çirkef yatağında gülistanlık olmaz “ sözlerini hatırlatan BKP Genel Başkanı İzzet İzcan, Türkiye’nin arka bahçesi olan Kuzey Kıbrıs’ta, kayıp olduğu söylenen 30 bin civarı sahte öğrencinin nerede olduğunun açıklanmasını talep etti.