Birleşik Kıbrıs Partisi Genel Başkanı İzzet İzcan, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin “Kıbrıslı Türklerin iç işlerine karışmamak demek, adayı Rumlara teslim etmek demektir “ şeklindeki açıklamalarına teşekkür etti.
Devlet Bahçeli’nin bugüne kadar yapılanları yüksek sesle dile getirmesi, “ Ülkemizin TC devletinin işgali altında olduğunun en açık göstergesidir “ diyen İzzet İzcan, ağlayıp sızlamak yerine, ülkemizin özgürlüğü için mücadele edilmesi gerektiğini vurguladı.
Toplum iki yüzlü siyasetlerden bıkmıştır.
Birtakım siyasi örgütlerin üç tane fazla oy almak için bin bir takla atarak, şükranla karışık açıklama yapmalarını kınayan BKP Genel Başkanı İzzet İzcan, “ Toplum ikiyüzlü siyasetlerden bıktığı için, siyasete olan güvenini yitirmiştir “ dedi.
“ Kıbrıs Türk toplumu hür ve bağımsız olmayı hak etmektedir “ diyen İzzet İzcan, en geniş yurtsever cepheyi kurarak, barış ve özgürlük kavgasını yükseltmek öncelikli görevimizdir “ dedi.
Halkımızı, umudunu yitirmeden özgürlük kavgasına destek olmaya çağıran BKP Genel Başkanı İzzet İzcan, “ Bunun karşısında duranları tarih işbirlikçi ve hain olarak yazacaktır “ dedi.