Birleşik Kıbrıs Partisi Genel Başkanı İzzet İzcan, Hizbullah lideri Hasan Nasrallah’ın, Kıbrıs ve Kıbrıstaki askeri üslerin kendilerine karşı kullanılması durumunda, Kıbrıs’ı hedef yapacaklarını açıklaması, ülkemizin tehlike içerisinde olduğunu gösterdiğini vurguladı.
“ Kıbrıs Cumhuriyeti’nin İsrail ile askeri ve ekonomik ilişki içerisinde olması, İsrail’in Gazze’de gerçekleştirdiği katliamları desteklemeyi gerektirmez “ diyen İzzet İzcan,
“ Gazze’deki savaş, Ortadoğu ve bölge ülkeleri için ciddi tehlikeler içermektedir “ dedi.
Gazze savaşı ile ilgili izlenmesi gereken yolun, BM’lerin ortaya koyduğu ateşkes ve 2 devletli çözüm politikası olması gerektiğini dile getiren BKP Genel Başkanı İzzet İzcan, halkımız ve ülkemiz için doğru politikanın bu olduğunu vurguladı.
Kıbrıs’ta bulunan İngiliz üslerinin ayrı bir tehlike içerdiğini belirten İzzet İzcan, Kıbrıs’taki yabancı üslerin kapatılması ve Kıbrıs’ın asker ve silahtan arınmasının ne kadar önemli olduğunun bir kez daha görüldüğünü söyledi.
“ Kıbrıs bir barış adası olmalı ve bölgeye istikrar saçmalıdır “ diyen İzzet İzcan, buna ulaşmanın yolunun erken ve kalıcı çözümden geçtiğini vurguladı.