Boykot Platformu köy ve bölge ziyaretleri kapsamında Doğancı’yı ziyaret etti. Doğancı Spor Kulübünde gerçekleşen buluşmaya, BKP Genel Başkanı İzzet İzcan, YKP Genel Sekreteri Murat Kanatlı, Federal Kıbrıs Hareketi dönem sözcüsü Ahmet Ertaç katılarak birer konuşma yaptılar.
BKP Genel Başkanı İzzet İzcan, ülkenin içinde bulunduğu zor koşullarda, Kıbrıs Türk toplumunun canı ile uğraştığını, mevcut düzen partilerinin, AKP iktidarının belirlediği politikaları uygulayarak, halkı yok oluşa sürüklendiğini vurguladı.
Kıbrıs Türk toplumunun iradesinin saldırı altında olduğunu dile getiren İzcan, kukla yönetime verilecek en güzel cevabın, seçimleri boykot etmek olduğunu belirtti.
“İrademizi geri almak için boykot” diyen İzzet İzcan, seçimlerden sonra yeni bir mücadele alanı açmak için, güçlü bir boykota ihtiyaç olduğunu vurguladı.
“İşbirlikçiliğe devam etmek için sizden oy isteyenlere, geçmişin hesabını sorun” diyen BKP Genel Başkanı İzzet İzcan, “Boykot, bütün dünyaya burada yaşananları gösterecek ve federal çözüm mücadelesine güç katacaktır” dedi.
Yoğun bir katılımla gerçekleşen toplantı, gece geç saatlere kadar sürdü.