BKP Genel Başkanı İzzet İzcan, Başbakan Yardımcısı ve Turizm, Kültür, Gençlik ve Spor Bakanı Fikri Ataoğlu’nun “ Yeni turizm yatırımları için alçak orman arazilerini tespit ettik “ şeklindeki açıklamasının kabul edilemez olduğunu vurguladı.
Demokrat partinin misyonu bellidir.
“ Öyle görünüyor ki, Fikri bey kime ne vereceğini tespit etmiş, Kuzey Kıbrıs’ta bakir kalan orman arazilerini yandaş sermaye guruplarına peşkeş çekmek istiyor “ diyen İzzet İzcan, “ Girne Liman ihalesi, Şeker Sigortada olanlar, geçmişte Kooperatif Merkez Bankası Yönetim Kurulunda yaşananlar ve poliste bastırılan yolsuzluk dosyaları, Demokrat partinin hükümetteki misyonunu ortaya koymaktadır “ dedi.
Hiçbir karanlık sonsuza kadar sürmez.
Kuzey Kıbrıs’ın demokratik hukuk devleti olmamasından ve savcılığın yolsuzluk dosyalarını ileriye taşımamasından cesaret alan rejim yanlısı siyasilerin, halkın gözünün içine baka baka yolsuzluk yaptığını dile getiren BKP Genel Başkanı İzzet İzcan, Uluslar arası hukukun dışında kalan ve Türkiye’nin arka bahçesine dönüşen Kuzey Kıbrıs’ın, yolsuzluk, kumar, fuhuş ve insan kaçakçılığı merkezi haline geldiğini vurguladı.
“ Yolsuzluklara karşı mücadele etmek öncelikli görevimizdir “ diyen İzzet İzcan, “ Hiçbir karanlık sonsuza dek sürmez “ dedi.