Birleşik Kıbrıs Partisi Genel Başkanı İzzet İzcan, elektriğe 3 ay içerisinde önce %15,  ardından % 32’ye varan toplam %47 civarında zam yapan CTP, DP, TDP, HP koalisyon hükümetini, vicdan ve insanlıktan yoksun bir hükümet olmakla suçladı.

Hani siz emekten, ezilenden yanaydınız diye soran İzcan, dünyanın hiçbir yerinde 3 ay içinde elektriğe %50’ye varan zamlar yapılamaz, yapanlar da ayakta kalamaz diyerek, tüm emekçi örgütleri ve halkı, haklarını korumak için sokağa inmeye çağırdı.

İşbirlikçilik yaparak iktidar olunmaz.

“Öncekiler gibi kukla bir hükümetle karşı karşıyayız” diyen BKP Genel Başkanı İzzet İzcan, köklü reformlar yapmayan, yolsuzlukların üzerine gitmeyen, üreticilerin sorunlarını çözmeyen, ‘salla külahı ye pilavı’ cinsi bir yönetimle karşı karşıyayız” diyen İzcan, “İşbirlikçilik yaparak iktidar olunmaz” dedi.

Sokağa inmekten başka çare yok.

Elektrik kurumunun yeniden yapılanmasının, girdi maliyetlerinin düşürülmesinin, verimli çalışma koşulları yaratılarak özerk bir yapıya kavuşturulmasının kaçınılmaz olduğunu vurgulayan BKP Genel Başkanı İzzet İzcan, “Halkı ezen, %50’lere varan zamlar yapan, hantal bir yapıya sahip Elektrik kurumu, halkın malı değildir” dedi.

4’lü koalisyon hükümetine, yaptığınız korkunç zamları geri alın diye çağrıda bulunan İzzet İzcan, tüm emek ve demokrasi güçlerini sokağa inmeye çağırdı.