Birleşik Kıbrıs Partisi Genel Başkanı İzzet İzcan, Korona virüs salgınından sonra dünyanın eski dünya olmayacağını vurgulayarak, bunu anlamayanların toplumların sağlık alanında işbirliği yapmasına karşı çıktıklarını belirtti.

Irkçılık ve fanatizmin tedavi edilmesi gereken bir hastalık olduğunu belirten İzcan, tarihin çöplüğünü boylamış düşüncelere Kıbrıs’ta yer olmadığını belirtti.

Geçmişte ilik nakli konusunda işbirlikleri sayesinde canların kurtulduğunu, kanser hastalarının tedavi edildiğini,  4200 kişinin Güney Kıbrıs’tan emekli maaşı aldığın, binlerce kişinin güneyde çalıştığını, güneyden gelen turistler sayesinde kuzeydeki ticaret ve turizmin canlandığını hatırlatan BKP Genel Başkanı İzzet İzcan, UBP ve onun gibi çağdışı zihniyet taşıyan kesimlere taviz verilmemesini istedi.

Korona virüsün dünyaya hakim olan kapitalist düzeni yerle bir ettiğini dile getiren İzcan, kar daha fazla kar hırsıyla yanan özelleştirmeci anlayışın çare olamayacağı, kamunun güçlendirilerek özellikle sağlık sistemi ve tarımın sil baştan dizayn edilmesi gerektiğini vurguladı.

Sosyalist Küba’nın dünyanın yardımına gönderdiği 50000 sağlık çalışanıyla tarih yazdığını belirten BKP Genel Başkanı İzzet İzcan bunun tüm emperyalist ve kapitalist dünyaya ders olduğunu vurguladı.