Birleşik Kıbrıs Partisi Genel Başkanı İzzet İzcan, Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı’nın tehdit edilmesine kadar vardırılan linç kampanyasını kınadı. “Kıbrıs’ın Kuzeyinde bilinçli bir tahrik ve terör estirilmeye çalışılıyor” diyen İzcan, “Bu kampanyayı yürütenler, ayrılıkçı ve taksimci hedeflerine ulaşmaya çalışıyorlar” dedi.

UBP Genel Başkanı ve Başbakan Ersin Tatar’ın, Cumhurbaşkanı Akıncı’yı ilaç kaçakçısı ilan ettiğini, ayar çekmeye çalışacağını açıkladığını hatırlatan İzzet İzcan, Dış İşleri Bakanı Kudret Özersay’ın ise Cumhurbaşkanının meşruluğunu tartışmaya açarak, bugünkü ortama çanak tutuğunu vurguladı.

“Türkiye’deki AKP iktidarı ve onun Türkiye ve Kıbrıs’taki yerli işbirlikçileri yürütülen tehdit ve linç kampanyasında aktif görev almaktadır” diyen BKP Genel Başkanı İzzet İzcan, “Niyetleri çözüm, barış ve demokrasi sürecini engellemek, şantaj siyasetlerini hayata geçirerek, yaklaşan Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde avantaj sağlamaktır” dedi.

BKP Genel Başkanı İzzet İzcan, BKP’nin her türlü faşist tehdittin karşısında ve Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı’nın yanında olmaya devam edeceğini vurguladı.