BKP Genel Başkanı İzzet İzcan, hayvancıların günler var süren eylemlerine destek belirtti. İzcan, hayvancıların haklı olarak artan maliyetler karşısında devletten koruma talep ettiklerini, bunun olmaması durumunda, üretime devam edemeyeceklerini vurguladı.
“Bu ülkede üretimle uğraşan tüm sektörler krizdedir” diyen İzzet İzcan, “Sorun hayvancıların değil ülkenin sorunudur” dedi. Patates üreticileri, narenciye üreticileri, karpuz üreticileri, çiftçiler ve daha bir çok sektörün iflas noktasına ulaştığını dile getiren İzcan,“Kooperatifçiliğin öldürüldüğü, yüksek faizle üretime zorlanıldığı, artan döviz kurları karşısında maliyetlerin yükseldiği bir ortamda üretim yapılamaz” dedi.
“Ülkenin içinde bulunduğu çözümsüzlük ortamı ve statüko, sorunların kaynağıdır” diyen BKP Genel Başkanı İzzet İzcan, Ankara ve Kuzey Kıbrıs’taki rejimin bilerek ve isteyerek, insanımızı dünyadan soyutlayarak, izolasyonlar altında yaşamaya mahkum ettiğini vurguladı.
BKP’nin, tüm üretici sektörlerin yanında olmaya devam edeceğini belirten İzzet İzcan, eylem yaparak hakkını arayan tüm kesimlere başarılar diledi.