Birleşik Kıbrıs Partisi Genel Başkanı İzzet İzcan, İsrail devletinin,  Gazze – İsrail sınırında masum ve silahsız sivil Filistin halkına karşı gerçekleştirdiği katliamı şiddetle kınayıp, lanetlediklerini açıkladı.

“30 Mart tarihinden bu yana toplam 104 sivilin, İsrail askerleri tarafından öldürülmesi, dünya için utanç tablosudur” diyen İzzet İzcan, “Amerika Birleşik Devletler’nin Tel Aviv’deki ABD Büyükelçiliğini Kudüs’e taşıma kararı İsrail’i cesaretlendirmiş ve bugünkü katliamın zeminini oluşturmuştur” dedi.

 

İsrail’in gerçekleştirdiği katliamın arkasındaki güç ABD’dir.

“ABD Başkanı Donalt Trump’ın dakikalar önce attığı tweet’te ‘İsrail için büyük gün. Tebrikler’ ifadelerini kullanması, katliamların arkasında kimin olduğunu açıkça göstermektedir” diyen BKP Genel Başkanı İzzet İzcan, “Yeni dünya düzeni, Arap Baharı dedikleri emperyalist politikalar, bütün Orta Doğu’yu ateşin içerisine atmıştır” dedi.

“Anglo Amerika emperyalizminin bir tek amacı var, o da ülkeleri bölüp parçalayarak, sömürmek ve işgallerini sürdürmektir” diyen İzcan, Suriye, Irak, Libya, Yemen, Afganistan, Filistin ve yurdumuz Kıbrıs’ta yürütülen kirli savaşların nedeninin bu olduğunu vurguladı.