BKP Genel Sekreteri Salih Sonüstün, isim benzerliği yüzünden Zeki Yorgancıoğlu’nun Ziyamet polis karakolunda görevli polisler tarafından gözaltına alınarak darp edilmesinin kabul edilemez olduğunu açıkladı.

Poliste yaşanan keyfi ve kötü yönetim bir kez daha gözler önüne serilmiştir.
İnsanlara şiddet ve işkence yapmanın yasalarımıza göre ciddi suç teşkil ettiğini belirten BKP Genel Sekreteri Salih Sonüstün, poliste yaşanan keyfi ve kötü yönetimin bir kez daha gözler önüne serildiğini belirtti. “Önce yanlış insan tutuklayacaksınız, sonra da sorgusuz sualsiz döverek suçu kabul ettirmeye çalışacaksınız, ne yazık Kuzey Kıbrıs’ta işler bu şekilde yürütülüyor” diyen Sonüstün, polis teşkilatında tayin ve terfilerden tutun, kötü yönetime kadar birçok yanlışın yapıldığını vurguladı.

Polis Teşkilatı masaya yatırılarak gerekli düzenlemeler yapılmalıdır.
Demokratikleşme ve sivilleşmenin hepimiz için ne kadar gerekli olduğu bir kez daha gözler önüne serilmiştir diyen Salih Sonüstün, “Polis teşkilatının masaya yatırılarak gerekli düzenlemelerin yapılması kaçınılmazdır” dedi.

Sorumlular en ağır şekilde cezalandırılmalıdır.
Başta Polis Genel Müdürlüğü ve Başbakan Hüseyin Özgürgün’ü konu ile ilgili açıklama yapmaya çağıran BKP Genel Sekreteri Salih Sonüstün, sorumluların en ağır şekilde cezalandırılmasını talep etti.