Birleşik Kıbrıs Partisi Genel Sekreteri Salih Sonüstün ülkemizde artarak devam eden iş kazalarına dikkat çekerek en erken zamanda gerekli önlemlerin alınmasını talep etti.

Çayırova’da bulunan beton şantiyesinde meydana gelen ve bir işçinin parçalanarak ölmesine neden olan kazanın işlerin nereye vardığını gözler önüne serdiği belirten Sonüstün, yaşananlardan gerekli önlemleri almayan UBP-DP hükümetinin sorumlu olduğunu söyledi.
Çalışma Bakanı Ersan Saner’in daha bir hafta önce “Gerekli denetimleri yapsak inşaatların %99’u durdurulur” dediğine dikkat çeken BKP Genel Sekreteri Salih Sonüstün ülkeyi yönetenlerin bu sözlerinin ibret verici olduğunu söyledi.
Sermaye kesimlerinin önemli bir bölümünün inşaat ve işyerlerinde almakla yükümlü oldukları tedbirleri almadığını belirten Sonüstün, kâr daha fazla kâr hırsıyla yanıp tutuşan bu kesimlerin yaşananlarda sorumluluk ve payları olduğunu vurguladı.
Kuzey Kıbrıs’taki iş kazalarının dünya standartlarının çok üstünde olduğunu belirten Sonüstün, hükümeti derhal gerekli denetimleri yapmaya çağırdı.