Birleşik Kıbrıs Partisi, sol, yurtsever ve federal çözüm yanlısı güçlerin ortak bir çatı ve program altında birlikteliğini sağlamak amacı ile başlattığı çalışmalar çerçevesinde Kıbrıs Türk Taşeronlar Birliği’ni ziyaret ederek görüşme gerçekleştirdi.

Görüşme öncesi basına yaptığı açıklamada, Taşeronlar Birliği’nin iş ve güç birliği yapmak istendileri kesimlerden olduğunu belirterek, “Artan  ekonomik kriz, ortada olmayan bir hükümet ve miadını dolduran, halk ile ters düşen bir meclis ile karşı karşıyayız. Özellikle emekçiler, çalışanlar, esnaflar, taşeronlar, küçük işletmeler zor günlerden geçmektedir” dedi.

CTP-BG/DP-UG hükümetinin fiilen bittiğini ve ülkenin hükümetsiz olduğunu kaydeden İzcan, “Bundan sonra bu meclis içinden oluşacak hiçbir koalisyon modeli halkın ihtiyaçlarına cevap veremez. Yapılması gereken derhal halka gitmektir” dedi.

BKP olarak bundan sonraki yol haritasını tüm demokrasi güçleri ile birlikte çizmek istediklerini, halkın değişim talebini ileriye taşımak için en geniş güçbirliğinin oluşturulmasını hedeflediklerini belirten İzcan, oluşturulacak güçbirliğinde parti ve kişisel çıkar değil, toplumsal çıkarın gözetileceğini kaydetti.

Oluşturulacak güç birliğinin sokakta, meydanda, genel seçimlerde tek bir yumruk olarak hareket etmesi ve topluma önderlik yapması gerektiğini kaydeden İzcan, “BKP, son güne kadar en geniş güçbirliği için çalışmalarına devam edecek ve oluşturulan güçbirliği ile yoluna devam edecektir. Bu güçbirliğine Kıbrıs Türk Taşeronlar Birliği’nin de katılmasını ve destak vermesini istemektedir” dedi.