Birleşik Kıbrıs Partisi Kadın Meclisi Sözcüsü Hediye Yiğiter, hayat pahalılığı adı altında yapılan artışın toplumun değişik kesimlerine adaletsiz bir şekilde yansıdığını belirterek, “ Gelen giden hükümetler bu sömürü çarkına ayak uydurarak sınıflar arası uçurumun derinleşmesine hizmet etmişlerdir” dedi.

Asgari ücrete 190 TL artış yapılırken, milletvekili ve üst düzey yöneticilere 900 TL artış yansıtıldığını dile getiren Hediye Yiğiter, “ Hani siz emeğin hükümetiydiniz” diye sordu.

 

Hayat pahalılığı tüm çalışanlara eşit yansıtılmalıdır.

“ Statükocu KKTC devletinin yasalarının arkasına saklanarak kendinizi temize çıkaramazsınız” diyen Yiğiter, hükümeti hayat pahalılığının tüm çalışanlara eşit bir şekilde yansıması için yasal çalışma yapmaya çağırdı.

“KKTC, dünyada gelir adaletsizliği açısından en alt düzeylerde seyrederken, sınıflar arası uçurum giderek açılmaktadır” diyen BKP Kadın Meclisi Sözcüsü Hediye Yiğiter,           “ Seçim meydanlarında mangalda kül bırakmayanlar, sıra kendilerine geldiğinde “ne yapalım yasa böyle” diyerek parayı cebe indiriyorlar” dedi.

“ BKP bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da emekçinin yanında olmaya devam edecektir” diyen Yiğiter, tüm emek örgütlerini sömürü düzeni karşısında mücadelelerini yükseltmeye çağırdı.